Barınma ve Beslenme Olanakları

Üniversitemiz öğrenim gören öğrenci ve çalışan personelimize günlük enerji, protein, vitamin ve mineral gereksinmelerini karşılayacak 4 çeşitten oluşan yeterli ve dengeli bir öğle yemeği hizmeti verilmektedir. Yemekler; uzman personel ve gıda mühendisleri gözetiminde mevsimine göre, öğrencilerin ihtiyacı olan kalori ve besin değerleri göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Öğle yemeği hizmeti saat 11:00 ile 14:00 saatleri arasında verilmekte menüler haftalık olarak web sayfamızda, Halk Bank Kampüste ve PAÜ Mobil uygulamalarında yayınlanmaktadır.

Ayrıca, İlçelerimizde yer alan Okullarımızda da öğle yemeği hizmeti verilmekte olup, yemek bedeli bir öğün için 50 Avro Senttir.

Bunun yanı sıra Üniversitemiz Yerleşke ve Okullarında öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için kantin-kafeteryalar mevcuttur. Ayrıca, konuk evinin restoranında 08:30 ile 23:00 saatleri arasında ızgara ve tava yemekleriyle pide çeşitleri, sıcak ve soğuk içecekler servis edilmektedir.

Kınıklı Yerleşkesi ve öğrenci yurtlarında yürüme mesafesinde bulunan alışveriş merkezleri mevcuttur. Bu merkezlerde market, mağaza, hediyelik eşya dükkanı, kitapçı, pastane, kırtasiye, berber, kafe ve lokanta, sinema bulunur.

Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Kınıklı yerleşkesine ve diğer okullarımıza yürüme mesafesinde akşam geç saatlere kadar hizmet veren ve çok çeşitli yemek seçenekleri sunan çok sayıda lokanta ve Kafeterya mevcuttur.