ÖĞRENCİ İŞLERİ BİRİMİ

 

Öğrencilerin üniversiteye ilk kayıtlarından başlayarak, kayıt yenileme, notların takibi, katkı payı/öğrenim gideri işlemleri, askerlik işlemleri, yabancı dil hazırlık ve muafiyet işlemleri, mezuniyet işlemleri, diploma işlemleri ile sıklıkla kullanılan bazı belgelerin otomatik üretilmesi gibi işlemler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile akademik birim öğrenci işleri birimleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerle, bilgilerin sağlıklı bir şekilde toplanarak öğrenci işlemlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesi ve kolaylaştırılması amaçlanmaktadır.

 

Fakülte/Yüksekokul öğrenci işleri birimlerinden; öğrencilere ilişkin alınan yönetim kurulu kararlarının sisteme girilmesi, öğrencilerin talep ettiği belgelerin otomasyon üzerinden verilmesi, yazışma işlemlerinin yapılması, ders kayıt ve müfredat işlemleri gibi hizmetler gerçekleştirilmektedir.

 

Değişim Öğrencilerinin kayıt, ders seçimi, notların takibi gibi işlemleri, Farabi Kurum Koordinatörlüğü, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü ile ilgili Akademik Birim tarafından gerçekleştirilmektedir. Yurt dışı öğrencilerinin işlemleri, Yurt Dışı Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir

 

 

 

Pamukkale Üniversitesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Kınıklı Kampüsü

Kınıklı/DENİZLİ

 

Tel: 0 258 296 21 21

 

Faks: 0 258 296 23 32

 

http://pau.edu.tr /oidb