ÖĞRENME İMKANLARI

 

MERKEZ KÜTÜPHANE


Merkez Kütüphane Kınıklı kampüsünde 1279 m2 lik alanda hizmet vermektedir. Kuruluş aşamasında yaklaşık 4000 kitap ile hizmet vermeye başlayan Merkez Kütüphane sahip olduğu bütçe imkânları ile satın alınan kitap ve benzeri basılı kaynak, bağış ve değişim yolu ile gelen kaynaklardan oluşmuştur. Basılı kitap ve benzeri koleksiyon her yıl sürekli gelişip zenginleşerek 2011 yılı itibari ile 62.000 ’e yaklaşmıştır. Ayrıca  kütüphanemiz, üniversitenin eğtim öğretim konularını kapsayan birçok elektronik veritabanına aboneliği de bulunmaktadır.

 

Abone Olunan Veritabanları:

 

Academic Search Complete Newspaper Source
Science Direct
netLibrary
Business Source Complete Professional Development Collection DOAJ JSTOR veritabanı
Computers & Applied Sciences Complete Psychology and Behavioral Sciences Collection Sage Veritabanı Image Base
EconLit with Full Text Regional Business News MD Consult Electronic Collections Online (ECO)
Environment Complete Research Starters - Business ArticleFirst American Institute of Physics
ERIC
Research Starters - Education World Cat
IOP Institute of Physics
GreenFILE SocINDEX with Full Text GPO Montly Catalog Oxford journals
Health Source: Nursing/Academic Edition SPORTDiscus with Full Text ProceedingsFirst MathSciNet
History Reference Center The Serials Directory PaperFirst Cambridge  University Press
Humanities International Complete NHS Economic Evaluation Database World Almanac ASTM Dijital Library
PsycARTICLES Health Technology Assessments Unionlist Cochrane
Legal Collection Web of Science Clase Periodica
UpToDate
Library, Information Science & Technology Abstracts with Full Text Engineering Village 2 Worldcat Dissertaions Mosby's Nursing Skills
MasterFILE Premier ProQuest DISSERTATIONS AND THESIS FULL TEXT IEEE Ebrary
MEDLINE Wiley InterScience Emerald Management E-Journals Blackwell Synergy
MEDLINE with Full Text
SpringerLINK + Kluwer Online Journals Taylor & Francis

 

İletişim Bilgileri:

Pamukkale Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümanstasyon Daire Başkanlığı
Kınıklı Kampüsü
20020  DENİZLİ

Tel:    +90 258 296 2170
Faks: +90 258 296 2328
Email:kutuphane@pau.edu.tr

 

 

ÖĞRENCİ HİZMETLERİ BÖLÜMÜ

Günümüzde teknolojik imkanlar eğitim kurumlarının en önemli tercih sebeplerinden birisi durumundadır. Üniversitemiz öğrencilerinin derslerde ve dersler dışında kalan zamanlarda kullanabilmesi amacı ile toplam 29 bilgisayar laboratuarında 724 adet internet bağlantılı bilgisayar öğrencilerimizin kullanımına açık durumundadır. Ders saatleri dışında serbest çalışmaya açık durumda olan bu laboratuvarlarda, öğrenciler rahatça araştırma yapma imkanı bulabilmektedir.

 

Üniversitemize kayıt olan her öğrenciye @pau.edu.tr uzantılı bir elektronik posta hesabı oluşturulmakta, böylece öğrenciler kurum kimliğine sahip bir elektronik posta hesabı ile haberleşme imkanı bulabilmektedir.

 

Öğrenci kantinlerinde kablosuz internet yayını yapılmaktadır. Öğrenciler kendilerine ait dizüstü bilgisayarlar ile kantinlerde serbest internet erişiminden faydalanabilmektedirler. Öğrenci kulüplerine, web sayfalarının yayınlanabilmesi amacı ile alan barındırma hizmeti sunulmaktadır. Bu alanlarda kulüp üyesi öğrenciler diledikleri web sayfalarını kendileri oluşturup günceleme imkanına sahiptirler. Kurumumuzda kullanılan öğrenci kimlik kartları akıllı kart yapısındadır. Öğrenciler kimlik kartlarına kampüsün çeşitli yerlerinde bulunan yükleme noktalarında para yükleterek, bu parayı kantinlerde, yemekhanelerde, fotokopi merkezlerinde hatta şehir içi otobüslerinde kullanabilme imkanına sahiptirler.

 

Bilişim konusunda uzmanlaşmak isteyen öğrencilere üniversitemizin Rektörlük Bilgi İşlem, Hastane Bilgi İşlem, Fakülte Bilgisayar Laboratuvarları gibi birimlerinde kısmi zamanlı çalışma imkanı sağlanmaktadır. Böylece öğrencilerin boş zamanlarını iş tecrübesi edinmeleri ve çalışma saatleri karşılığı para kazanabilmelerine olanak sağlanmaktadır.

 

Pamukkale Üniversitesi aynı zamanda kullanıcıların misafir olarak gittikleri kurumlarda kolaylıkla internete bağlanabilmeleri için geliştirilmiş radius tabanlı bir kimlik doğrulama altyapısı olan EDUROAM üyesidir. EDUROAM üyesi kurumların kullanıcıları, kendi kurumlarındaki kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak taşınabilir bilgisayarları ile başka bir EDUROAM üyesi kurumda kablosuz ağa bağlanabilmektedir.

 

 

ARAŞTIRMA MERKEZLERİ VE LABORATUARLAR

Güncelleniyor...

 

© 2023 PAU