BESLENME-YEMEK OLANAKLARI


Üniversitemiz öğrenim gören öğrenci ve çalışan personelimize günlük enerji, protein, vitamin ve mineral gereksinmelerini karşılayacak 4 çeşitten oluşan yeterli ve dengeli bir öğle yemeği hizmeti verilmektedir. Yemekler; uzman personel ve gıda mühendisleri gözetiminde mevsimine göre, öğrencilerin ihtiyacı olan kalori ve besin değerleri göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Öğle yemeği hizmeti saat 11:30 ile 13:30 saatleri arasında verilmekte menüler haftalık olarak web sayfamızda yayınlanmaktadır.

 

Ayrıca, Honaz Meslek Yüksekokulu, Buldan Meslek Yüksekokulu, Bekilli Meslek Yüksekokulu, Çal Meslek Yüksekokulunda yerinde üretim yapılmak suretiyle öğle yemeği hizmeti verilmekte olup, yemek bedeli bir öğün için 65 Avro Senttir.

 

Bunun yanı sıra Üniversitemiz Yerleşke ve Okullarında öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için kantin-kafeteryalar mevcuttur. Ayrıca, konuk evinin restaurantında 08:30 ile 23:00 saatleri arasında ızgara ve tava yemekleriyle pide çeşitleri, sıcak ve soğuk içecekler servis edilmektedir.

 

Kınıklı Yerleşkesi ve öğrenci yurtlarında yürüme mesafesinde bulunan iki adet alışveriş merkezi mevcuttur. Bu merkezde market, mağaza, hediyelik eşya dükkanı, kitapçı, pastane, kırtasiye, berber, kafe ve lokanta, sinema bulunur.

 

Kınıklı Yerleşkesindeki yurtlarda yurtlarda kalan öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir.

 

Ayrıca, Kınıklı yerleşkesine ve diğer okullarımıza yürüme mesafesinde akşam geç saatlere kadar hizmet veren ve çok çeşitli yemek seçenekleri sunan çok sayıda lokanta mevcuttur. Yerleşke dışındaki mekânlardan telefonla yiyecek siparişi de verilebilmektedir.

© 2023 PAU