DERS BİLGİLERİ
Ders KodDers AdT+U SaatYarıyılAKTS
YOBS 627DİJİTAL PAZARLAMA VE STRATEJİLERİ3 + 01. Yarıyıl7,5

DERS TANIMI
Ders Düzeyi Doktora
Ders Türü Seçmeli
Dersin Amacı Teknolojik gelişmeler İnternet kullanımı ile iş hayatına girmiş bulunmaktadır. Bu da yeni çalışma alanları ortaya çıkarmaktadır. İnternette pazarlama, bu bağlamda, Türk ve dünya işletmecileri için yeni bir kavram oluşturmaktadır. Bu derste iletişim teknolojisi ve internet ele alınacaktır. Derste ağırlıklı olarak internetin sunduğu fırsatların değerlendirmesi, internet pazarlaması alanında bilgi ve becerilerin geliştirilmesi, internette pazarlama süreci, internet üzerinden pazarlama uygulamaları, internetin sunduğu fırsatları kullanmak, internet pazarlaması alanında beceriler, internet pazarlama süreci ile uygulama, internet üzerinden pazarlama uygulamalarını yürütmek konularını kapsamaktadır.
Ders İçeriği Bu derste iletişim teknolojisi ve internet ele alınacaktır. Derste ağırlıklı olarak internetin sunduğu fırsatların değerlendirmesi, internet pazarlaması alanında bilgi ve becerilerin geliştirilmesi, internette pazarlama süreci, internet üzerinden pazarlama uygulamaları, internetin sunduğu fırsatları kullanmak, internet pazarlaması alanında beceriler, internet pazarlama süreci ile uygulama, internet üzerinden pazarlama uygulamalarını yürütmek konularını kapsamaktadır.
Ders Ön Koşul Dersin ön koşulu yok.
Ders Yan Koşul Dersin yan koşulu yok.
Öğretim Sistemi Yüz Yüze

DERS ÖĞRENME KAZANIMLARI
1İnternetin sunduğu fırsatların değerlendirmesi, internet pazarlaması alanında bilgi ve becerilerin geliştirilmesi, internette pazarlama süreci, internet üzerinden pazarlama uygulamaları, internetin sunduğu fırsatları kullanmak, internet pazarlaması alanında beceriler,

DERS ÖĞRENME KAZANIMININ PROGRAM YETERLİLİKLERİNE KATKISI
Derslerin program öğrenme kazanımına katkısı girilmemiş.

AKTS / İŞ YÜKÜ TABLOSU
EtkinlikSayısıSüresi (Saat)Toplam İş Yükü (Saat)
Ders Süresi(14 hafta/teorik+uygulama)14342
Sınıf Dışı Ders Çalışma Süresi(Ön çalışma, pekiştirme)14342
Ödevler12020
Arasınavlar(hazırlık süresi dahil)12929
Yarıyıl Sonu Sınavı(hazırlık süresi dahil)13232
Sunum / Seminer (hazırlık süresi dahil)13030
Toplam İş Yükü

Dersin AKTS Kredisi


195

7,5

DERS ŞUBELERİ
 Dönem seçiniz :   


 Ders DönemiŞube NoDersi Veren Öğretim Elemanı
Detay 2022-2023 Bahar1OĞUZHAN AYDIN

Ders Şube Detayları
Dersin Kodu:  YOBS 627 Dersin Adı:  DİJİTAL PAZARLAMA VE STRATEJİLERİ
Saat (T+P) : 3 + 0   Şube No : 1   Öğretim Dili: Türkçe Şube Dönemi :  2022-2023 Bahar
Öğretim Elemanı :  DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ OĞUZHAN AYDIN E-Posta :  oguzhana@pau.edu.tr İç Hat: 
Ders Yeri Derslik Belirtilmemiştir.
Amaç : Teknolojik gelişmeler İnternet kullanımı ile iş hayatına girmiş bulunmaktadır. Bu da yeni çalışma alanları ortaya çıkarmaktadır. İnternette pazarlama, bu bağlamda, Türk ve dünya işletmecileri için yeni bir kavram oluşturmaktadır. Bu derste iletişim teknolojisi ve internet ele alınacaktır. Derste ağırlıklı olarak internetin sunduğu fırsatların değerlendirmesi, internet pazarlaması alanında bilgi ve becerilerin geliştirilmesi, internette pazarlama süreci, internet üzerinden pazarlama uygulamaları, internetin sunduğu fırsatları kullanmak, internet pazarlaması alanında beceriler, internet pazarlama süreci ile uygulama, internet üzerinden pazarlama uygulamalarını yürütmek konularını kapsamaktadır.
İçerik : Bu derste iletişim teknolojisi ve internet ele alınacaktır. Derste ağırlıklı olarak internetin sunduğu fırsatların değerlendirmesi, internet pazarlaması alanında bilgi ve becerilerin geliştirilmesi, internette pazarlama süreci, internet üzerinden pazarlama uygulamaları, internetin sunduğu fırsatları kullanmak, internet pazarlaması alanında beceriler, internet pazarlama süreci ile uygulama, internet üzerinden pazarlama uygulamalarını yürütmek konularını kapsamaktadır.
Devam Zorunluluğu : Dersin Devam Yüzdesi : %
Haftalık Konu Başlıkları
Materyaller
Materyal belirtilmemiştir.
Kaynaklar
Ders Değerlendirme Sistemi
Değerlendirme YöntemiKatkı Yüzdesi (%)Değerlendirme Yöntemi Ad
Dönem Sonu Sınavı50Dönem Sonu Sınavı
Ara Sınav50Ara Sınav
T+U : Teorik + Pratik
PY: Program Yeterlilikleri
ÖK: Ders Öğrenme Kazanımları
© 2023 PAU